Dziś na większości widokówek z Lublina widnieje majestatyczna, gotycka Brama Krakowska, przykryta charakterystyczną kopułą. Nic dziwnego ? jest niewiele młodszą budowlą od samego miasta, które uzyskało prawa lokacji od króla Władysława Łokietka w 1317 roku. Za panowania jego następcy ? Kazimierza Wielkiego Polska odnosiła znaczne sukcesy wojenne. Kazimierz naraził się tym samym ruskim bojarom, nie mogącym zdzierżyć panowania nad nimi polskiego władcy. Woleli mniej ingerujący w ich życie chanat krymski. To dlatego kilku zbuntowanych bojarów przyłączyło się do armii tatarskiej w 1341 roku, zmierzającej na Polskę. Przez Wisłę przeprawić się im nie udało, dlatego próbowali najechać nasz kraj od innej strony. Niestety zaatakowali wówczas miasto Lublin, słabo ufortyfikowane (drewniany wał) i po dokonaniu spustoszeń uciekli w obawie przed wojskami Kazimierza.
To jedno z najpiękniejszych miejsc Lublina, do którego w okresie wiosenno-letnim chętnie przybywają liczne rodziny, wycieczki a nawet pary młode na sesje zdjęciowe. Ogród Botaniczny UMCS ma teraz niemal pół wieku i zajmuje dziś powierzchnię 25 hektarów, leżąc w dolinie rzeki Czechówki. Można tu znaleźć kilka tysięcy gatunków roślin, które zostały podzielone na sekcje. Znajdziemy więc bogatą kolekcję Arboretum, Alpinarium, rośliny cebulowe, rośliny ozdobne, "Pałacówka", rośliny użytkowe, rośliny wodne, szklarnie, flora Polski, Azji, Europy, Rosarium a także zdumiewające swoim pięknem kolekcje kwiatowe i roślinne.
Z takim zamiarem Stanisław Małachowski, herbu Nałęcz, rozbudowywał w II połowie osiemnastego wieku świeżo nabytą wieś Bochotnicę, leżącą na życiodajnych ziemiach obecnego Płaskowyżu Nałęczowskiego. Dziś w całym kraju znana jest znakomita woda mineralna z tamtego rejonu czyli Nałęczowianka, która jest wodą niskosodową, średniozmineralizowaną, z przewagą wodorowęglanów wapnia i magnezu. Jest też wodą o prawie zerowej zawartości azotanów i azotynów, co świadczy o czystości chemicznej. Zanim jednak rozpoczęto kuracje uzdrowiskowe Nałęczów z małej osady nad rzeką Bochotniczanką przekształcał się w iście arystokratyczne miejsce dzięki magnatowi Małachowskiemu.
Szukasz wolnego terminu na wesele, komunię, bankiet czy chrzciny - wypełnij formularz.
Oferujemy do 45 miejsc noclegowych w stylowych pokojach.
Atrakcyjne ceny, doskonała lokalizacja.
Posiadamy bardzo dobrą ofertę dla biznesu na organizację konferencji, seminariów, bankietów. Organizujemy spotkania biznesowe oraz imprezy integracyjne, dodatkowo wyróżnia nas doskonała baza noclegowa.
www.hoteljedlina.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Pozycja GPS:
N 51° 14' 55.25'
E 22° 25' 05.00''
KONTO :
BSP 75 8735 0007 3000 3507 2000 0010
REZERWACJE HOTELU
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.